تاریخچه ماساژ تایلندی

484
رای نویسنده
5از1
تاریخچه ماساژ تایلندی | فلسفه ماساژ تایلندی | همه چیز درمورد ماساژ تایلندی

تاریخچه ماساژ تایلندی

گفته می‌شود که قدمت ماساژ تایلندی به ۲۵۰۰ سال پیش در هند و به سن بودا برمی‌گردد. این سبک ماساژ توسط دکتر شیواگو کومارپای، یک پزشک در زمینه‌ی طب آیورودا کشف شد. او پزشک و دوست بودا بود.دکتر کومارپای ماساژی طراحی کرد که از اصول یوگا و آیورودا استفاده می‌کرد و همچنین این روش را به دیگر راهبان بودایی که در معبد زندگی می‌کردند آموزش داد.چنان‌چه می‌دانیم در آن زمان معابد بودایی مراکز شفا در یک جامعه بودند. راهبان بودایی همواره از جایی به جای دیگر کوچ می‌کردند و به همین دلیل است که سیستم شفای دکتر کومارپای به تایلند رسید.

 

بعدها پادشاه تایلند Wat Pho را ساخت، اولین دانشگاه و مدرسه‌ی طب سنتی که هنوز هم باز است. در حین این‌که دوران مدرن رشد می‌کند و جلو می‌رود، مردم کم‌تر از متدهای سنتی برای درمان بیماری‌ها استفاده می‌کنند و بیش‌تر به داروهای غربی روی آورده‌اند.اما در اواسط دهه‌ی ۱۹۹۰، ماساژ تایلندی دوباره رونق گرفت و بسیاری از آدم‌ها را با سیستم شفابخش خود جذب کرد و امروزه از آن در اسپاها و مرکز سلامتی در سراسر جهان برای ارتقاء وضعیت سلامتی بدن استفاده می‌شود.

 

 

پیشنهاد ویژه ما : ماساژ ورزشی

رزرو ماساژ تایلندی : ماساژ تایلندی

شاید شما هم دوست داشته باشید : آیا ماساژ تایلندی دردناک است؟

 

سن سیپ

ماساژ تایلندی آیورودا، یوگا و طب سنتی چینی (TCM) را با هم ترکیب می‌کند. هدف این متدهای باستانی برای شفا، تعادل جریان انرژی در بدن است، که پرانا یا چی نامیده می‌شود. طب سنتی معتقد است که اگر انرژی در بدن مسدود شود، بیماری، درد و اختلالات عاطفی در بدن رخ می‌دهد.در مقابل، زمانی که انرژی آزادانه در بدن جریان می‌یابد، فرد سالم خواهد بود و ذهن آرامی خواهد داشت.تمام سیستم‌های درمانی سنتی که در آسیا وجود دارند از جمله طب آیورودا و چینی بر این باورند که مجموع ۷۲۰۰۰ خط انرژی در بدن وجود دارد، هرچند این خطوط انرژی موقعیت و قدرت متفاوتی دارند.ماساژ تایلندی از خطوط انرژی که سیستم خطی سن، یا سن سیپ نامیده می‌شوند، استفاده می‌کند. هر خط سن که در ماساژ تایلندی انجام می‌شود با قسمت‌های مختلف بدن، سیستم‌های ارگان‌ها و بیماری، درد یا اختلال مرتبط است.

 

به این معنی که ارائه‌دهندگان ماساژ تایلندی از این خطوط برای بهبودی وضعیت بدن استفاده می‌کنند و یک درمان جامع را ارائه می‌دهند.ماساژ تایلندی، نوعی از ماساژ می ­باشد که ترکیبی از طب فشاری (acupressure)، حالت های کمکی یوگا و آیورودا (ayureveda) می­ باشد. ریشه این ماساژ به صومعه­ های بودایی بازمی­گردد که به عنوان طب و روش­ های پیشگیری برای راهبان مورد استفاده قرار می­ گرفت.قدمت ماساژ تایلندی به هزاران سال قبل بازمی‌گردد. هدف از این سیستم درمانی باستانی، بازگرداندن انرژی و جوان سازی فرد است. ماساژدهنده جریان انرژی در بدن را تحریک می‌کند و تمام نقاط مسدودشده در بدن را از میان برمی‌دارد تا بدین ترتیب، تنش و اضطراب فرد برطرف شود.

 

تاریخچه ماساژ تایلندی | فلسفه ماساژ تایلندی | همه چیز درمورد ماساژ تایلندی

اسپاها و مرکز سلامتی, آموزش ماساژ تایلندی,انواع ماساژ ریلکسی,تاریخچه ماساژ تایلندی,راهای درمان ماساژ تایلندی,سایت ماساژ تایلندی,عوارض ماساژ تایلندی,فواید ماساژ ریلکسی

افزودن دیدگاه جدید
تا کنون نظری ثبت نشده است ، شما اولین کاربره صاحب نظره ما باشید »ارسال دیدگاه«

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *