تفاوت دو سبک سوئدی و دیپ تیشو:

482
رای نویسنده
5از1
تفاوت دو سبک سوئدی و دیپ تیشو | نکات ماساژ بافت عمیق | تاریخچه دیپ تیشو

تفاوت دو سبک سوئدی و دیپ تیشو:

در میزان فشاری است که به بدن ماساژ گیرنده اعمال می شود. در سبک دیپ تیشو (Deep Tissue) یا ماساژ عمیق بافت، فشار عمیق تری نسبت به سبک سوئدی اعمال شده و باعث رهایی عضلات از تنش می شود.هدف نهایی این ماساژ تمرکز برعمیق ترین لایه های بافت ماهیچه ها، تاندون ها و فاسیا است. (فاسیا به لایه محافظ دراطراف عضلات، استخوانها ومفاصل اطلاق می شود).

مطالعه درمجله طب جایگزین و مکمل آمریکا نشان داد که فشار خون افراد پس ازطی زمان ۴۵ تا ۶۰ دقیقه ماساژ بافت های عمیق کاهش میابد.علاوه براین، سال ۲۰۱۰ تجزیه و تحلیل این ماساژ درمجله روانپزشکی بالینی آمریکا نشان داد که ماساژ بافت عمیق، .   باعث کاهش سطح هورمون استرس و کاهش ضربان قلب نیز می شود؛ درحالیکه بهتر شدن خلق و خو وتسکین اعصاب باتحریک و آزاد سازی اکسی توسین و سروتونین ممکن است.

 

 

پیشنهاد ویژه ما : ماساژ ریلکسی 

رزرو ماساژ دیپ تیشو : ماساژ دیپ تیشو 

شاید شما هم دوست داشته باشید : نکات کلیدی ماساژ بافت عمیق و دیپ تیشو

 

برخی از روش ها در این ماساژ از ماساژ درمانی کلاسیک گرفته شده است، اما حرکت دست درمانگر آهسته تر و فشار عمیق تر و متمرکز در زمینه های تنش و درد است.هنگامی که تنش عضلانی یا آسیب دیدگی مزمن وجود دارد، معمولا چسبندگی (باند دردناک، بافت سفت و سخت) در عضلات، تاندون ها، و رباط به وجود می آید.این چسبندگی می تواند گردش خون را مسدود کرده و باعث درد، کاهش دامنۀ حرکت عضله، و التهاب نیز شود.ماساژ بافت عمیق با از بین بردن این چسبندگی باعث تسکین درد و بازگرداندن حرکت طبیعی میشود.برای این کار، ماساژور درمانگر اغلب با استفاده از فشار مستقیم عمیق یا اصطکاک اعمال شده در سراسر عضلات این چسبندگی را از بین میبرد.

 

اکثر مردم در حین این ماساژ معمولا ناراحتی و درد احساس می کنند.خیلی مهم است زمانی که درد و فشار وارده در حین ماساژ از حد توان افراد خارج شد به ماساژور بگویند زیرا فشار بیش از حد و درد زیاد می تواند نشانه آسیب به افراد باشد.معمولا بعد از ماساژ بافت عمقی درد وجود دارد که این درد می تواند یک یا دو روز نیز ادامه داشته باشد.

 

تفاوت دو سبک سوئدی و دیپ تیشو | نکات ماساژ بافت عمیق | تاریخچه دیپ تیشو

آموزش ماساژ بافت عمیق,اموزش ماساژ دیپ تیشو,انواع ماساژ بافت عمیق, انواع ماساژ دیپ تیشو,عوارض ماساژ دیپ تیشو,فواید ماساژ بافت عمیق,فواید ماساژ دیپ تیشو,ماساژ درمانی و انواع ماساژ ها,ماساژ دیپ تیشو و بافت عمیق

افزودن دیدگاه جدید
تا کنون نظری ثبت نشده است ، شما اولین کاربره صاحب نظره ما باشید »ارسال دیدگاه«

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *