تفاوت ماساژ سوئدی و ماساژ عمقی عضلانی

850
رای نویسنده
5از1
تفاوت ماساژ سوئدی و ماساژ عمقی عضلانی | شناخت ماساژ عمقی عضلانی

تفاوت ماساژ سوئدی و ماساژ عمقی عضلانی

اگرچه امروزه ماساژ سوئدی بیشترین طرفدار را دارد اما برای درمان دردهای مزمن و آسیب های عضلانی، ماساژهای عمقی بهترین انتخاب هستند. اما تفاوت این دو ماساژ فقط در این نیست.

 

ماساژ عضلانی همان طور که از نامش پیداست، بر روی بافت های ماهیچه ای عمیق تر تمرکز می کند و طی آن، ماساژور فشارهای سنگین به مواضع درد وارد می کند تا جایی که آدم را از بین ببرد و آرامش را به آن اندام برگرداند.

 

ماساژ عمقی به جهت درمان آسیب های ورزشی، دردهای مربوط به الگوی های غلط بدن در نشست و برخاست و هم چنین اسپاسم های مزمن از ماساژ سوئدی بهتر است. از آن طرف هم ماساژ سوئدی اغلب آرام بخش تر از ماساژ عمقی ست.

 

امروزه از ماساژ سوئدی به عنوان ماساژی آرامش بخش با خواص درمانی فوق العاده یاد می‌کنند. طبق تحقیقات به عمل آمده این سبک ماساژ بر روی سفتی، گرفتگی و درد عضلات بدن تاثیر فوق العاده‌ای دارد و می‌تواند موجب بهبود عملکرد سیستم عصبی بدن و بهبود بسیاری از بیماری‌ها شود.

 

یکی از متداول ترین و همچنین مطلوب ترین مدل های ماساژ درمانی، ماساژ سوئدی می باشد. ماساژ سوئدی یا ریلکسیشن، حاوی دو گروه از حرکت ها است که اولی نرم، آهسته و طولانی مدت هستند و مورد دوم شامل ضربه های محکم تری می شود؛

عموما از روش ریلکسیشن برای انرژی بخشی و از میان بردن خستگی افراد استفاده می گردد؛ این شیوه سطحی است و بافت رویی پوست بدن را درگیر می کند؛ به همین خاطر تاثیرات خوبی روی پوست می گذارد.

 

بهبود بخشیدن به دامنه حرکتی عضلات و مفاصل یکی از فواید ماساژ سوئدی است که این روش را به بقیه روش ها ترجیح می دهند.

ایجاد ضرباتی که در آنها دست به صورت کاسه ای به بدن می خورد، نیشگون های خفیف و ضربات دایره شکل جزو حرکات مربوط به ماساژ سوئدی هستند. از روش سوئدی همچنین می توان برای بهبود آسیب دیدگی های جزئی کمک گرفت.

 

ماساژ درمانی عصبی یکی از انواع درمانی ماساژ است که به ویژه برای اشخاصی که دچار آسیب دیدگی های شدید هستند، پیشنهاد می شود. ماساژ درمانی هم مانند ماساژ سوئدی پوست را درگیر می کند و باعث می شود تنش های روزانه برطرف گردند.

 

ماساژ عصبی و عضلانی با درگیر کردن نقاط عصبی زیر پوست منجر به از بین رفتن دردهای مشکوک عصبی شده و شبیه یک مسکن کار می کند؛ اگر جزو اشخاصی هستید که بدن شما نیاز به حرکت های اصلاحی دارد یا اخیرا صدمه شدیدی را تجربه کرده اید، این نوع ماساژ درمانی می تواند منفعت زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

 

یکی از راه های دیگر ماساژ درمانی به روش سوئدی ، ماساژ عمیق است.

ماساژ تراپیست در این مدل از حرکات عمیق تر برای رفع درد تاندون ها و عضلات استفاده میکند؛ این نوع ماساژ در مقایسه با بقیه ماساژ ها لطافت کمتری دارد، اما کارایی بیشتری نشان می دهد و موجب می شود کاربران سریع تر و راحت تر از شر دردهای مزمن خلاص بشوند؛ این مدل ماساژ به افرادی که از رگ به رگ شدن کمر رنج می برند نیز پیشنهاد می شود.

مزیت اصلی ماساژ سوئدی آفرینش آرامش کلی برای فکر انسان و اندام اوست.

 

تفاوت ماساژ سوئدی و ماساژ عمقی عضلانی | شناخت ماساژ عمقی عضلانی

آموزش ماساژ سوئدی, انواع ماساژ سوئدی,تفاوت ماساژ سوئدی و ماساژ عمقی عضلانی,جنبش سوئدی درمان, شرایط ماساژ درمانی, عوارض ماساژ سوئدی,فلسفه ماساژ سوئدی, فیزیولوژی,ژیمناستیک,کاهش افسردگی ماساژ سوئدی

افزودن دیدگاه جدید
تا کنون نظری ثبت نشده است ، شما اولین کاربره صاحب نظره ما باشید »ارسال دیدگاه«

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *