فواید ماساژ دیپ تیشو و بافت عمیق

268
رای نویسنده
5از1
فواید ماساژ دیپ تیشو و بافت عمیق | تاثیرات ماساژ دیپ تیشو بر بدن

 ماساژ دیپ تیشو و بافت عمیق

همه کسانی که سر رشته‌ای در ماساژ دارند با ماساژ بافت عمیق یا همان ماساژ دیپ تیشو آشنا هستند. ماساژ دیپ تیشو یکی از انواع ماساژهایی است که در ماساژ درمانی از آن بهره برده می‌شود.

 

 

 

این نوع ماساژ با استفاده از فشارهای درونی و ضربه‌های آرام به لایه‌های پایینی عضلات (بافت‌های همبند و عضلات اطراف) نفوذ می‌کند.از این نوع ماساژ برای درمان دردهای مزمن و دردهای ناحیه‌های مختلف بدن مانند گردن، کمر، عضلات پا و دردهای شانه‌ای بهره برده می‌شود.در این مقاله قصد داریم ماساژ دیپ تیشو را مورد بررسی قرار داده، فواید و نرخ انجام آن را به شما توضیح دهیم. همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی در مورد این ماساژ به دست بیاورید.

 

 

ماساژ دیپ تیشو

ماساژ دیپ تیشو یکی از معروف‌ترین ماساژهایی است که درمانگرهای ماساژ از آن استفاده می‌کنند وتقریبا می‌توان گفت که می‌توانید در هر مرکز ماساژ این ماساژ را درخواست کنید.همانطور که گفته شد این ماساژ علاوه بر اینکه برای رفع استرس و اضطراب استفاده می‌شود فواید درمانی بسیار زیادی برای بدن دارد.هزینه این ماساژ در کشورهای مختلف، بسیار متفاوت می‌باشد و به همین دلیل نمی‌توان هزینه خاصی را به آن اختصاص داد.

 

 

 

فواید ماساژ دیپ تیشو:

این نوع ماساژ روی یک مشکل خاص تمرکز می‌کند مانند دردهای عضلانی مزمن، توانبخشی صدمه و …فواید ماساژ دیپ تیشو بسیار زیاد می‌باشد، در ادامه قصد داریم برخی از این فواید را برای شما بیان کنیم که به صورت علمی نیز تأیید شده‌اند:از این ماساژ برای بهبود کمردرد استفاده می‌شودکسانی که تحرک آن‌ها دچار محدودیت شده می‌توانند از آن استفاده کنند.برای بازیابی جراحات از آن استفاده می‌شود به عنوان مثال برای جوش خوردنآسیب‌های شدید مانند سندروم تونل کارپمشکلات پوستی .تنش عضلات در همسترینگ، پاها و…سیاتیک.بهبود دردهای گردنی و غیره

همه این مزایا به صورت علمی ثابت نشده‌اند اما طبق گزارش‌های منتشر شده در مجلات مختلف این نوع فواید را می‌توان جزوه فواید ماساژ دیپ تیشو دانست.اکثر افرادی که از این ماساژ استفاده می‌کنند بعد از انجام آن متوجه بهبود روند حرکتی بدن خود می‌شوند.

 

شاید شما هم دوست داشته  باشید : ماساژ تایلندی 

رزرو ماساژ دیپ تیشو : ماساژ دیپ تیشو 

پیشنهاد ویژه ما : تفاوت دو سبک سوئدی و دیپ تیشو 

 

از این نوع ماساژ چه انتظاری می‌رود:

در حالی که گفته می‌شود این ماساژ از سکته مغزی جلوگیری می‌کند مانند ماساژ سوئدی، ولی می‌توان گفت که به اندازه آن ماساژ کارساز نبوده و در رفع سکته قلبی به اندازه ماساژ سوئدی موثر نیست.تکنیک‌های ماساژ دیپ تیشو برای شکستن بافت‌های فیزیکی مشکل‌دار و شکستن گروه‌های عضلانی که می‌توانند گردش خون را مختل کرده و محدودیت حرکت ایجاد کنند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

در ابتدای ماساژ بافت‌های عمیق تکنیک‌های ساده و آسانی برای گرم کردن و آماده سازی ماهیچه‌ها اعمال می‌شود بعد از این‌کار تکنیک‌های اصلی شروع شده و از آن‌ها بهره برده می‌شود.از تکنیک‌های ماساژ دیپ تیشو می‌توان به Stripping اشاره کرد. در این تکنیک با استفاده از آرنج‌ها فشاری در راستای فیبرهای عضلانی به بدن وارد می‌شود و آرنج‌ها در همین راستا حرکت می‌کنند.البته این تکنیک ممکن است با استفاده از ساعد، دست و یا انگشت شست نیز انجام شود.

هدف از اعمال این فشار این است که فیبرها و بافت‌های عمیق از تنش‌های وارده آزاد شوند.درمانگر ماساژ ممکن است نوک انگشتان، کمر، دست، آرنج و ساعد شما را مورد ماساژ قرار دهد. ممکن است درمانگر درخواست کند که نفس‌های عمیق کشیده و کمی به خود مسلط باشید چرا که این ماساژ بر روی نقاط حساس و سخت انجام می‌گیرد.بعد از انجام این ماساژ شما احساس خستگی و درد خواهید کرد اما این احساس بعد از یک یا دو روز از بین خواهد رفت. خوردن آب بعد از ماساژ بسیار توصیه می‌شود چرا که می‌تواند بسیاری از سموم متابولیک را از بدن دور کند.

 

 

نکات مهم در مورد ماساژ دیپ تیشو:

ماساژ نباید به صورت مستقیم بر روی پوست، کبودی، پوست التهاب‌دار، زخم‌ها تومور، استخوان‌های شکننده و غیره انجام شود.تحقیقات نشان داده است که در برخی مواقع ماساژ ممکن است باعث کبودی بیشتر و حتی لخته شدن خون شود که می‌تواند عوارض بسیار زیادی داشته باشد.در گزارشی بیان شده بود که یک مرد ۸۵ ساله در کنار گردن خود جرمی را احساس می‌کرد که لخته خون بود و این لخته به دلیل انجام نادرست ماساژ در طی سال‌ها به وجود آمده بود.

به همین دلیل هم باید شما قبل از انجام ماساژ، شرایط مختلف بدنتان، محدودیت‌ها و حتی بیماری‌های خود را به درمانگر بگویید.امیدواریم که اطلاعات داده شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد اما توجه داشته باشید که هیچ ماساژی را سر خود انجام نداده و حتما به مراکز ماساژ مراجعه کنید.البته انتخاب بهتری نیز برای شما وجود دارد آن هم استفاده از دستگاه‌های ماساژور است چرا که این دستگاه‌ها با علم روز دنیا ساخته شده و کاملا بی‌خطر هستند.

فواید ماساژ دیپ تیشو و بافت عمیق | تاثیرات ماساژ دیپ تیشو بر بدن

آموزش ماساژ بافت عمی,اموزش ماساژ دیپ تیشو,انواع ماساژ بافت عمیق, انواع ماساژ دیپ تیشو,عوارض ماساژ دیپ تیشو,فواید ماساژ بافت عمیق,فواید ماساژ دیپ تیشو,ماساژ درمانی و انواع ماساژ ها,ماساژ دیپ تیشو و بافت عمیق

 

 

 

افزودن دیدگاه جدید
تا کنون نظری ثبت نشده است ، شما اولین کاربره صاحب نظره ما باشید »ارسال دیدگاه«

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *