ماساژ چینی

519
رای نویسنده
5از1
ماساژ چینی | بهترین ماساژور های ماساژ چینی | ماساژ چینی چیست

ماساژ چینی چیست ؟

ماساژ بخش مهمی از طب چینی برای هزاران سال بوده است و سوابق آن تا قرن دوم پیش از میلاد قدمت دارد.

برخلاف ماساژ عمیق بافت یا ماساژ ورزشی، که بر آزاد کردن گره‌های ماهیچه‌ها با هدف ایجاد جریان خون در مناطق هدف تمرکز دارند، تکنیک‌های ماساژ چینی با تسهیل انرژی چی (Qi) در بدن، به بهبود سلامت کلی بدن تمرکز دارد. در این مقاله با فواید ماساژ چینی و تکنیک‌های آن آشنا خواهید شد.

 

انرژی چی (Qi) چیست؟

انرژی چی یا Qi در لغت به معنی تفس یا هوا است، اما از آن به عنوان نیروی زندگی یا جریان انرژی که در هر موجود زنده قرار دارد، یاد می‌شود. چی یک فلسفه جامع است که به بسیاری از عناصر فرهنگ چینی، از هنرهای رزمی گرفته تا خوشنویسی نفوذ می‌کند.

حتی اگر شما به طور مستقیم به فلسفه‌های شرقی تسلط نداشته باشید، ممکن است این اصل را در هنگام یافتن آرامش و تعادل در زندگی روزمره درک کنید. طب چینی معتقد است که بدن الگوهای طبیعی خود را نسبت به «چی» دارد که از طریق کانال‌هایی به نام مریدین ها (meridians) در کل بدن جریان می‌یابد.

 

انسداد و گرفتگی در این کانال‌ها و کاهش انرژی چی در اندام‌های کلیدی بدن، موجب بروز علائم بسیاری از بیماری‌های می‌شود. ناهماهنگی‌های انرژی «چی» را می‌توان به آرامی با استفاده از تکنیک های مختلف، از جمله تغذیه، ورزش، طب سوزنی و ماساژ، اصلاح کرد.

 

 

ماساژ چینی چیست؟

پزشکان طب چینی معتقدند برای جلوگیری از استرس و بیماری‌ها باید به طور مداوم، انرژی بدن جریان یابد.

طی هزاران سال درمانگران چینی انواع مختلفی از روش‌های درمانی مرتبط، از جمله طب سوزنی، طب فشاری و ماساژ چینی را توسعه داده‌اند. طبیبان سنتی چینی، نقاط و کانال‌های انرژی درونی را برای جریان بهتر انرژی «چی» دستکاری می‌کنند.

 

qi نه تنها باعث جریان و شادابی بدن می‌شود، بلکه باور بر این است که کل جهان را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. درمانگران با پاک سازی مسیرهای انرژی به نام jing luo انسداد آن‌ها را که موجب درد و بیماری می‌شوند، مشتریان خود را به حالت تعادل می‌رسانند.

 

این افراد ابتدا مسیر انسداد جریان را شناسایی کرده و با استفاده از فشار دست، برای بازیابی تعادل و گردش انرژی تلاش می‌کنند.

امروزه درمانگران در سراسر جهان، ماساژ چینی‌ها را انجام می‌دهند و مشتریان غربی از مزایای روانی و جسمی این عمل مانند کاهش استرس و اصلاح اسکلت عضلانی، بهره می‌برند. درمانگران ماساژ چینی، در مقایسه با مدل‌های غربی که بیشتر در تلاش برای رفع تنش و ایجاد آرامش هستند، بر روی مزایا درمانی ماساژ تمرکز دارند.

 

 

 

تکنیک‌های ماساژ چینی

اغلب مردم، ممکن است از ماساژ تویی‌نا به عنوان ماساژ چینی یاد کنند. در حالی که، این نوع ماساژ یکی از دو سبک اصلی ماساژ چینی می‌باشد.

در کل دو نوعِ اصلی برای ماساژ چینی وجود دارد. ماساژ تویی‌نا (Tui Na) و ماساژ زی‌یاه (Zhi Ya) دو نوع اصلی ماساژ چینی هستند. علیرغم تفاوت در روش انجام هر دو ماساژ، هدف آن‌ها یکسان است.

 

Tui Na – این نوع ماساژ شباهت‌هایی با ماساژ بافت عمیق دارد که با استفاده از ورز دادن، کشش و حرکت‌های شبیه خرد کردن، برای تسکین نقاط درد و رفع انسداد در سیستم ماهیچه‌ای بدن تلاش می‌کند.

 

Zhi Ya – در این نوع ماساژ، درمانگران از نیشگون و فشار بر روی سطح پوست همانند، طب فشاری، رفلکسولوژی و چگون استفاده می‌کنند.
هدف درمانگر در هر دو نوع ماساژ، رها سازی تنش فیزیکی و انرژی به منظور بازیابی حس تعادل، سلامت عمومی و خود درمانی بدن است.

 

 

 

 

 

 

ماساژ چینی | بهترین ماساژور های ماساژ چینی | ماساژ چینی چیست

اموزش ماساژ چینی,انرژی چی (Qi) چیست؟,انواع ماساژ های درمانی,تکنیک‌های ماساژ چینی,راهای ارامش,فواید انرژی چی,فواید ماساژ چینی,ماساژ چینی چیست

افزودن دیدگاه جدید
تا کنون نظری ثبت نشده است ، شما اولین کاربره صاحب نظره ما باشید »ارسال دیدگاه«

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *