ماساژ چینی

408
رای نویسنده
5از1
فواید مهم ماساژ چینی | بهترین نوع ماساژ چینی | انواع ماساژ های چینی

فواید ماساژ چینی

همانطور که گفته شد، ماساژ چینی یک روش درمانی بوده که به طور گسترده در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و از این رو مزایای زیادی برای گنجاندن ماساژ چینی در زندگی شما وجود دارد. در این بخش، فواید ماساژ چینی را می‌خوانید.

 

 

1- باعث افزایش انرژی می‌شود

چه شما نیاز به تسریع (یانگ) یا کند (یین) کردن انرژی داشته باشید، درمانگر ماساژ چینی، قادر خواهد بود با تعیین کردن تکنیک‌های قدرتمند و آرامش‌بخش، به یافتن صلح درونی کمک کند. همچنین ماساژ چینی به شما کمک می‌کند کیفیت خواب خود را بهبود ببخشید و روز خود را با انرژی و اشتیاق زیادی آغاز کنید.

 

 

2- سرعت ریکاوری آسیب‌ها بافت نرم را افزایش می‌دهد

اگر شما از درد یا سفتی مربوط به گرفتگی کمر، شانه و … را رنج می‌برید، ماساژ چینی باعث افزایش جریان خون در بافت‌های نرم شده که ممکن است منجر به تسکین و کاهش درد شود.

 

 

3- ماساژ چینی باعث افزایش گردش خون می‌شود

افزایش گردش خون از دیگر فواید ماساژ چینی می‌باشد. مریدین‌های اصلی بدن که در کنار سیستم قلبی و عروقی قرار دارد به این معنی است که qi روابطی بین شرایط فیزیولوژیکی و گردش خون سالم وجود دارد. تکنیک‌های دست موجب تحریک و جریان دوباره گردش خون می‌شود.

 

 

4- باعث از بین رفتن جای بخیه و جراحت می‌شود

برای افرادی که به جای زخم، بخیه و اثر جراحت‌های گذشته دچار هستند یا مفاصل آن‌ها در اثر جراحی، سفت و کم تحرک است، ماساژ چینی می‌تواند به کاهش درد و افزایش دامنه حرکت آن‌ها کمک کنید. همچنین ماساژ چینی برای رفع یخ زدگی شانه‌ها نیز موثر است.

 

 

5- باعث پشتیبانی از سلامت عاطفی می‌شود

با توجه به فلسفه ماساژ که بر اساس لمس شدن است، ماساژ چینی می‌تواند برای تقویت روحیه و تسکین تنش روانی، افرادی که به نحوی از سلامت عاطفی خوبی برخوردار نیستند، مفید باشد.

در یک سطح فیزیکی، آزادی ماهیچه‌ای می‌تواند استرس را از بین برده و خواب را بهبود بخشد. در حالی که رفع انسداد شدید می‌تواند شامل تنش عاطفی در بدن شود که به رفع اضطراب و افسردگی کمک کند.

 

 

از دیگر فواید ماساژ چینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش درد کمر و سیاتیک

سلامت قلبی و عروقی بهتر

پایین آوردن فشار خون

تسکین دهنده علائم آرتریت روماتوئید

انتشار هورمون

بهبود تنفس و گردش خون

آزادسازی اسید لاکتیک تولید شده

 

فواید مهم ماساژ چینی | بهترین نوع ماساژ چینی | انواع ماساژ های چینی

آموزش ماساژ چینی,آموزش یادگیری انرژی چی,انرژی چی (Qi) چیست؟,انواع ماساژ های درمانی,تمرینات انرژی چی, فواید انرژی چی,فواید ماساژ چینی,کنیک‌های ماساژ چینی,ماساژ چینی چیست

افزودن دیدگاه جدید
تا کنون نظری ثبت نشده است ، شما اولین کاربره صاحب نظره ما باشید »ارسال دیدگاه«

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *