ماساژ چینی

219

ماساژ چینی

ماساژ چینی چیست؟

 

 

پزشکان طب چینی معتقدند برای جلوگیری از استرس و بیماری‌ها باید به طور مداوم، انرژی بدن جریان یابد.

طی هزاران سال درمانگران چینی انواع مختلفی از روش‌های درمانی مرتبط، از جمله طب سوزنی، طب فشاری و ماساژ چینی را توسعه داده‌اند. طبیبان سنتی چینی، نقاط و کانال‌های انرژی درونی را برای جریان بهتر انرژی «چی» دستکاری می‌کنند.

 

qi نه تنها باعث جریان و شادابی بدن می‌شود، بلکه باور بر این است که کل جهان را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. درمانگران با پاک سازی مسیرهای انرژی به نام jing luo انسداد آن‌ها را که موجب درد و بیماری می‌شوند، مشتریان خود را به حالت تعادل می‌رسانند.

 

این افراد ابتدا مسیر انسداد جریان را شناسایی کرده و با استفاده از فشار دست، برای بازیابی تعادل و گردش انرژی تلاش می‌کنند.

امروزه درمانگران در سراسر جهان، ماساژ چینی‌ها را انجام می‌دهند و مشتریان غربی از مزایای روانی و جسمی این عمل مانند کاهش استرس و اصلاح اسکلت عضلانی، بهره می‌برند. درمانگران ماساژ چینی، در مقایسه با مدل‌های غربی که بیشتر در تلاش برای رفع تنش و ایجاد آرامش هستند، بر روی مزایا درمانی ماساژ تمرکز دارند.

 

فواید ماساژ چینی

 

1- باعث افزایش انرژی می‌شود

 

چه شما نیاز به تسریع (یانگ) یا کند (یین) کردن انرژی داشته باشید، درمانگر ماساژ چینی، قادر خواهد بود با تعیین کردن تکنیک‌های قدرتمند و آرامش‌بخش، به یافتن صلح درونی کمک کند. همچنین ماساژ چینی به شما کمک می‌کند کیفیت خواب خود را بهبود ببخشید و روز خود را با انرژی و اشتیاق زیادی آغاز کنید.

 

2- سرعت ریکاوری آسیب‌ها بافت نرم را افزایش می‌دهد

 

اگر شما از درد یا سفتی مربوط به گرفتگی کمر، شانه و … را رنج می‌برید، ماساژ چینی باعث افزایش جریان خون در بافت‌های نرم شده که ممکن است منجر به تسکین و کاهش درد شود.

 

3- ماساژ چینی باعث افزایش گردش خون می‌شود

 

افزایش گردش خون از دیگر فواید ماساژ چینی می‌باشد. مریدین‌های اصلی بدن که در کنار سیستم قلبی و عروقی قرار دارد به این معنی است که qi روابطی بین شرایط فیزیولوژیکی و گردش خون سالم وجود دارد. تکنیک‌های دست موجب تحریک و جریان دوباره گردش خون می‌شود.

 

4- باعث از بین رفتن جای بخیه و جراحت می‌شود

 

برای افرادی که به جای زخم، بخیه و اثر جراحت‌های گذشته دچار هستند یا مفاصل آن‌ها در اثر جراحی، سفت و کم تحرک است، ماساژ چینی می‌تواند به کاهش درد و افزایش دامنه حرکت آن‌ها کمک کنید. همچنین ماساژ چینی برای رفع یخ زدگی شانه‌ها نیز موثر است.

 

5- باعث پشتیبانی از سلامت عاطفی می‌شود

 

با توجه به فلسفه ماساژ که بر اساس لمس شدن است، ماساژ چینی می‌تواند برای تقویت روحیه و تسکین تنش روانی، افرادی که به نحوی از سلامت عاطفی خوبی برخوردار نیستند، مفید باشد.

 

 

 

 

 

درخواست رزرو ماساژ
9 + 5 =