ماساژ رفلکسولوژی

237

ماساژ رفلکسولوژی

تاریخچه رفلکسولوژی

نقش رفلکسولوژی ، باستان شناسان اروپایی هنگام کشف مقبره های فراعنه مصر به نقاشی دیواری برخوردند که قدمت آن ۲۳۳۰ سال قبل از میلاد بود، در آن شخصی پای فرد ثروتمندی را مالش میداد.

فرد ثروتمند زاری می کرد و می گفت درد دارم. فرد ماساژور میگفته است که کاری می کنم در نهایت از من تشکر کنی.

این روش بین سرخپوستان آمریکا و بومیان آفریقا هم مشاهده شده است.

در طب سنتی چین هم با توجه به اعتقاد حکمای آن دیار به مسیرها و کانالهای انرژی موجود در بدن، این درمان جایگاه خاصی دارد و موضوع نمودار نصف النهاری که از سر تا به پای بدن را شامل می‌شوند، همین انرژی است.

چینی ها اعتقاد دارند که با ماساژ کف پا در نهایت انرژی حیاتی به کانال وارد و اندام های قرار گرفته در آن مسیر تقویت می شوند.

نقش رفلکسولوژی در پیشگیری از بیماریها

تحقیقی درباره راز طول عمر مردم یک روستا در چین، همه چیز از نظر آب و هوا و تغذیه و کار در مزرعه کاملا مشابه بودند و تنها تفاوت در این بود که برخی از مردم که طول عمر بیشتری داشتند پس از پایان کار تحت ماساژ قرار می گرفتند.

این موضوع اهمیت ماساژ را در سلامتی نشان می‌دهد. با توجه به اینکه ماساژ در حال موجب آرامش جسمی و روحی می‌گردد. استرس یکی از عوامل مضر برای سلامتی است که به وسیله ماساژ از ما دور شده و سلامتی ما را تهدید نمی کند.

موضوع دیگر هم اینکه با توجه به جریان یافتن خون تازه و پر از اکسیژن در رگها و تغذیه مطلوب اندامها سلامتی به جسم و روحمان بازگشته و بیماری و ناتوانی از ما دور می گردد.

درمان انواع بیماری به وسیله رفلکسولوژی

#آب آوردگی تاندون #آبریزش#آرتروز#آسم#آلرژی#آنژین

#استرس#اسهال#التهاب تاندون

#التهاب سیاهرگی#التهاب لوزه ها

#التهاب مهره ها#ام اس #اگزما#برونشیت#بی خوابی#پا درد

#پارکینسون#پروستات

#پریدن اعصاب صورت#پسوریازیس

#تب یونجه#تنیس البو( درد آرنج تنیس بازها)

#تورم پاها#جوش( آکنه)#چروک صورت

#درد زانوها #درد دندان ها#دیابت

#دیسک کمر#زود انزالی#سرد مزاجی زنان

#مشکلات قاعدگی#ناتوانی جنسی(مردان)

درمان سردردها با رفلکسوتراپی

در صورت تمایل از روغن استفاده کنید. استوقدوس( گیاه خوشبویی که از آن روغن معطری تهیه می شود) و بابونه، انتخاب های خوبی هستند. سرو کوهی نیز ممکن است به تسکین دردهای ناشی از آلرژی کمک کند.

اگر از سردردهای عود کننده رنج می برید، سعی کنید راه اندازهای احتمالی را شناسایی و از آنها دوری کنید. شاید بهتر باشد در این مورد با پزشکتان صحبت کنید

 

درخواست رزرو ماساژ
6 + 2 =