ماساژ سیاتیک

236

ماساژ سیاتیک

ماساژ درمانی یک راه موثر برای از بین بردن درد‌ها می‌باشد.

 

مطالعه ای که در سال ۲۰۱۴ انجام شد نشان داد که ماساژ بافت‌های عمیق می‌تواند مانند یک داروی ضد التهابی عمل کرده و دردهای کمر را که ناشی از سیاتیک می‌باشد از بین ببرد.

ماساژ می‌تواند عضلات بدن را به آرامش برساند. بدن شما در طول روز مجبور است فشارهای زیادی را تحمل کند که این فشارها و اعصاب شما نیز منتقل خواهند شد و می‌توانند عصب سیاتیک را تحت تاثیر قرار دهند.

 

این عامل باعث خواهد شد که عصب سیاتیک شما واکنش نشان داده و درد‌های تان شروع می‌شود. ماساژ با دور کردن تنش‌ها از عضلات و همچنین تنظیم فشار خون باعث کاهش فشارهای عصبی می‌شود که نتیجه آن کمتر شدن درد‌های سیاتیک می‌باشد.

همچنین ماساژ بافت نرم آستانه در دین شما را با افزایش اندروفین در بدن بالاتر می‌برد. آندروفین‌ها باعث افزایش لذت و تسکین دردها می‌شود که نتیجه آن احساس آرامش و راحتی است.

 

هورمون بیشتر در زمان ورزش و خوردن غذا آزاد می‌شود اما ماساژ می‌تواند میزان ترشح آن در بدن را بسیار افزایش داده و شما را در مقابل درد‌ها ایمن تر کند.

ماساژ می‌تواند باعث بهبود فرآیند گردش خون شود و به بهبود گرفتگی عضلات ناشی از فعالیت‌های فیزیکی کمک کند.
ماساژ می‌تواند به ریلکس شدن عضلات برای انجام یک حوزه گسترده‌تر از حرکت‌ها کمک کند. ریلکس شدن عضلات همچنین به رفع مشکل بی خوابی کمک می‌کند.

 

 

 

راهای درمان سیاتیک از طریق ماساژ:

شایع‌ترین علت سیاتیک فتق دیسک است

ماساژ نقاط ماشه‌ای (نقاط دردناک عضلانی)

یخ یا گرما

طب سوزنی

یوگا

روغن فلفل قرمز

پنجه شیطان

مسکن‌ها و آرام‌بخش‌های عضلانی

تزریق استروئید اپیدورال

ورزش و فیزیوتراپی

جراحی

 

 

عوارض و خطرات احتمالی ماساژ سیاتیک

 

در صورتی که ماساژ درمانی توسط یک متخصص آموزش دیده مانند فیزیوتراپ و به طور صحیح با در نظر گرفتن مراقبت‌های لازم انجام شود، دارای خطرات بسیار ناچیز خواهد بود.

تعداد آسیب‌های جدی گزارش شده در این حالت بسیار کم است. تاثیرات جانبی ماساژ درمانی می‌تواند شامل درد یا ناراحتی موقت، کبودی، ورم، و حساسیت یا آلرژی به روغن ماساژ باشد.

 

 

ماساژ درمانی به روش های مختلفی صورت می گیرد، که با توجه به نیازهای بیمار برای وی تجویز می شود. ماساژ درمانی با بهبود گردش خون در مفاصل و عضلات، اکسیژن و مواد مغذی کافی را در اختیار سلول های این بافت ها می گذارد و بدین ترتیب باعث کاهش درد، خشکی و گرفتی می شود.

توجه داشته باشید فواید ذکر شده در مقاله به شرطی حاصل می شوند که ماساژ توسط یک فرد آموزش دیده مانند فیزیوتراپ انجام شود.

 

 

درخواست رزرو ماساژ
0 + 6 =