ماساژ تایلندی

263

ماساژ تایلندی

  فواید ماساژ تایلندی

 

در این ماساژ، به‌جای انجام دادن حرکات نرم و ماساژ آرامش‌بخش، که ویژگی ماساژهای محبوب‌ رایج است، از کشش و تکنیک‌های تکان دادن استفاده شده و تنش موجود در بدن را از بین می‌برد.

همچنین این نوع ماساژ انعطاف‌پذیری و دامنه حرکت بدن را افزایش می‌دهد. گاهی‌اوقات به ماساژ تایلندی، یوگای آدم تنبل هم گفته می‌شود.

در ماساژ تایلندی، ماساژدهنده برای انجام تعدادی از حرکات کششی شبیه یوگا، از دست‌ها، زانوها و پاهای خود استفاده می‌کند و او درعین‌حال روش‌های فشار عمیق عضلات، تحرک مفاصل و طب فشاری هم به‌کار می‌برد.

ماساژ بخش‌های مختلف بدن، اثرات آرامش‌بخشی روی بدن می‌گذارد.

به‌طور مثال، کشش در ستون فقرات، جریان انرژی در آن قسمت را تحریک می‌کند و کمردرد را تسکین می‌دهد. ماساژ صورت و سر، نقاط طب فشاری هستند که می‌توانند مشکلات خاصی را در دیگر نقاط بدن درمان کنند.

آیا ماساژ تایلندی دردناک می­ باشد؟

ماساژ تایلندی پرنیرو و فشار می ­­باشد. برخلاف بسیاری از روش­ های کلاسیک ماساژ، ماساژ تایلندی در اغلب موارد دردناک در نظر گرفته می­ شود، ولی ماساژ دهنده ­های دارای گواهینامه که دوره ­های لازم را گذراندند می ­توانند با توجه به بازخورد شما میزان فشار و کشش را تنظیم کنند.

ماساژ تایلندی برای ورزش کاران:

ورزش کاران در طی دوره آموزشی خود مستعد خستگی، درد ماهیچه و درد مفاصل هستند. به همین دلیل است که بسیاری از ورزش کاران با درمانگران ورزشی تخصصی کار می کنند. ماساژ ورزشی با کمک روش های ماساژ مختلف برای درمان آسیب های ورزشی و بهبود ورزشکاران ترکیب می شود.

تاریخچه ماساژ تایلندی

گفته می‌شود که قدمت ماساژ تایلندی به ۲۵۰۰ سال پیش در هند و به سن بودا برمی‌گردد. این سبک ماساژ توسط دکتر شیواگو کومارپای، یک پزشک در زمینه‌ی طب آیورودا کشف شد. او پزشک و دوست بودا بود.

نکات برای انجام ماساژ تایلندی

– ابتدا با ماساژ درمانگر خود مشورت کنید و وضعیت سلامتی‌تان را برای او توضیح بدهید، این کار به او کمک خواهد کرد تا بدن‌تان را بشناسد و تصمیم بگیرد که ماساژ را چگونه انجام بدهد.

– حتما یک درمانگر حرفه‌ای را انتخاب کنید و بهتر است یک اسپا یا مرکز درمانی را برگزینید که می‌تواند شما را آرام کند.

– اگر در قسمت پایین کمرتان درد دارید، به درمانگر بگویید تا فشار را در آن بخش از بدن کاهش دهد.

– به مدت سه ساعت قبل از گرفتن ماساژ تایلندی چیزی نخورید. اگر پیش از انجام آن مقداری غذا خورده‌اید، بهتر است از انجام ماساژ روی ناحیه‌ی شکم جلوگیری کنید

 

درخواست رزرو ماساژ
0 + 8 =